facebook

Алумни срещи

 

  

 

 

 

 

Организирането на срещи с бивши възпитаници е чудесен начин за насърчаване на чувството за общност, укрепване на връзките и предоставяне на ценни възможности за работа в мрежа.

 

Независимо дали тези срещи са лични или виртуални, ключът е да се създаде ангажиращо и смислено изживяване за настоящи и бивши възпитаници.

 

 

  • АЛУМНИ СЕМИНАР НА ДЕПАРТАМЕНТ АДМИНИСТРАЦИЯ И УПРАВЛЕНИЕ
  • На 7 ноември 2023 г. се проведе алумни семинар на тема: "Новите импресии за лидерството: Сократ, ние и другите... каузата – вечната музика в нашия живот", организиран съвместно с департамент "Администрация и управление".

    Представи се научното издание „Академични ценности и дигитални трансформации – мисия, стандарти и лидерство в образованието".
     
     
     
     
    Алумни и студенти бяха наградени с юбилейното издание, посветено на  30 годишнината от създаването на Нов български университет и първите МВА/ВА програми у нас.
     
    Изказваме сърдечни благодарности на доц. д-р Димитър Панайотов, проф. д-р Кристиян Хаджиев и гл. ас. д-р Юлиана Хаджичонева, на нашите алумни, студенти и всички преподаватели, които присъстваха на това тържествено честване!
     
    Надяваме се на още вълнуващи срещи, чрез които да обменим спомените, мислите и идеите си!
    До нови срещи!
  • Демонстрации на алумни при откриването на Лабораторията по Вирусология
  • На 18.05.2023 г. научно и практическо обучение на световно ниво предоставя на студентите новооткритата Лаборатория по Вирусология. Пространството е оборудвано с най-съвременна специализирана молекулярно - биологична и вирусологична апаратура за учебни и научно-изследователски цели.

     

     

     

    В лабораторията ще се осъществява научно-изследователска дейност в областта на търсене на нови вещества в растителни екстракти с антивирусна, антибактериална, антигъбна активност и други експерименти. Студентите ще се учат да работят в напълно стерилна среда, да използват възможностите на модерната апаратура и да се потопят в истинската работна среда, развивайки уменията си на практика. При научно-изследователската дейност ще се разработват кандидат-лекарства.

     

    Освен практическа работа за студентите Лабораторията ще предлага и услуги на външни потребители за изследвания за наличие на вируси в проби, начини на предаване на вирусни инфекции, схеми за превенция и борба с вирусните инфекции в здравния и аграрен сектор.

     

    Алумни, участваха с демонстрациите при откриването на Лабораторията по Вирусология (Николета Христова, Габриела Димитрова, Славена Давидова, Далма, завършили БП „Биология – обща и приложна“

  • АЛУМНИ НА НБУ НА СРЕЩА СЪС СТУДЕНТИ ОТ ПРОГРАМА АНИМАЦИОННО КИНО
  •  На 24 януари 2023 г. студенти от програмите по анимационно кино, анимационна режисура и тонрежисура имаха възможност да се запознаят с отблизо с процеса на създаване на музика за анимационни филми. Представители на независимия музикален лейбъл BigBanda, основен двигател на Саундскейпърс, демонстрираха тънкостите на занаята, особеностите при композиране за анимация и упражниха комуникационни умения в изразяването на музикалната концепция и посока в майсторския клас „Музика за анимация“.

     


     

    Музикантите от Биг Банда, които са и алумни на университета, Александър Даниел (композитор, барабанист), Михаил Йосифов (композитор, китарист), Александър Евтимов (композитор, мултиинструменталист) и Ивайло Стефанов (композитор, пианист) осъществиха среща със студентите в РТЦ по покана на ас. Весела Данчева и със съдействието на Димитър Бенков.

     

     

  • СРЕЩА НА АЛУМНИ ОБЩНОСТТА НА МП „УПРАВЛЕНИЕ И РАЗВИТИЕ НА ЧОВЕШКИТЕ РЕСУРСИ" МП „МЕНИДЖМЪНТ ЗА ОРГАНИЗАЦИОННО СЪВЪРШЕНСТВО“
  • На 09 декември 2022 г. в Нов български университет се проведе среща на бившите възпитаници от Магистърска програма „Управление и развитие на човешките ресурси“ и Магистърска програма „Мениджмънт за организационно съвършенство“. Събитието бе открито от гл. ас. д-р Мария Тумбева и гл. ас. д-р Александър Пожарлиев част от преподавателския екип на двете магистърски програми. Д-р Тумбева приветства алумни, колеги и настоящи студенти за подкрепата и партньорството над което повече от десетилетие работят всички заедно.

     

     

     

    Общността на двете програми е силно разпознаваема в бизнес средите и подкрепя, както алумни, така и настоящи колеги в тяхното развитие като професионалисти.

    Колегите от департамент „Администрация и управление“ си поставиха за цел организацията на тридневено бизнес училище през пролетта на настоящата академична година. Залагаме този проект, като част от развитието на една инициатива широко разпознаваема в международен аспект на Алумни общностите. Темите, които ще бъдат обсъждани пряко ще засягат наболелите теми в бизнес развитието и управлението на хора в компаниите.

    Благодарим на организаторите департамент „Администрация и управление“ и Център за кариерно развитие към Нов български университет, както и за активното участие на всички колеги!

  • ARTCYCLE – интерактивна документална изложба
  • На 04.10.2021 г. се състоя ARTCYCLE – интерактивна документална изложба посветена на 30-годишнината от основаването на НБУ и чества един от първите му департаменти – “Театър”. Тя проследява и представя дългогодишната театрална дейност на НБУ – реализирани спектакли, участия в международни фестивали, награди и други постижения.

     

     

     

     

    За създаването на всеки експонат са използвани декори, костюми, реквизит, визуални и информационни материали както и документи от различни спектакли, събития и инициативи от репертоара на Университетски театър НБУ. Материалите и съдържанието преминават през цикъла: RECYCLE – UPCYCLE – ARTCYCLE. Всеки обект на изложбата е съпътстван от информационна табела или QR код, представящи спектаклите и събитията, от които са използвани материали. Експонатите и инициативите, включени в изложбата, са разположени в различни вътрешни и външни пространства на НБУ. Част от тях имат предимно информативен характер, други въздействат на сетивата, а трети приканват зрителя към акция и отварят нови хоризонти за бъдещи артистични проекти. Със своите 18 обекта ARTCYCLE осветява различни моменти от 30-годишната история на театралното изкуство в НБУ. По време на откриването на изложбата на 4.10.21 г., в Галерия УниАрт, бяха връчени 30 пръстена на преподаватели, Алумни, съмишленици на департамент „Театър“ и Университетски театър, НБУ, спомогнали за развитието му дотук.

  • ФРАНКОФОНСКИ КОЛЕДЕН БАЛ В НОВ БЪЛГАРСКИ УНИВЕРСИТЕТ
  • На 18 декември 2019 г. франкофонската общност в Нов български университет се събра на Коледен маскен бал. Събитието бе организирано от Франкофонски център за академични постижения в НБУ, в партньорство с Училище за професионално и продължаващо обучение, Център за кариерно развитие и с подкрепата на Университетска агенция на Франкофонията (УАФ).

     

     

     

    Балът даде възможност за среща на франкофони и франкофили от различни поколения, настоящи и бивши студенти, преподаватели и представители на академичната администрация. По време на бала, с водещи д-р Радосвета Кръстанова (ръководител на Франкофонския център за академични постижения) и Ванина Нинова (студент в Бакалавърска програма „Международна политика на френски език“), всеки маскиран гост имаше възможността да се представи.

    Трите най-добри превъплъщения (Инспектор Жак Клузо, Еманюел и Брижит Макрон, Коко Шанел), определени чрез тайно гласуване от всички участници, бяха отличени със специални награди. За празничната атмосфера по време на бала допринесоха оригиналните и разнообразни музикални изпълнения на гл. ас. д-р Гергана Стефанова.

    Събитието беше уважено от проф. Антони Славински – Председател на Настоятелството на НБУ и г-н Петър Топарев, представител на Университетска агенция на Франкофонията (УАФ).

      

  • 25 ГОДИНИ ОТ ОСНОВАВАНЕТО НА ДЕПАРТАМЕНТ "ИСТОРИЯ"
  • На 31 май 2019 г., бивши възпитаници от бакалавърски програми, магистърски програми и преподаватели на Нов български университет се събраха, за да отбележат 25 години от основаването на департамент "История".

    Официално приветствие поднесе проф. д-р Веселин Методиев, член на Настоятелството и на Председателския съвет на Нов български университет. Изследователските му интереси са в областта на историята на държавните институции в България. Проф. д-р Веселин Методиев преподава философия на историята; история на държавните институции в България; история на модерната българска държава; европейска история.

     

     

     

    По време на срещата бяха обсъдени професията „историк“, възможностите за кариерно развитие и бъдещи инициативи свързани със съхранението на българската история.

  • СЪЗДАВАНЕ НА АЛУМНИ КЛУБ ПО "КОГНИТИВНО НАУКА И ПСИХОЛОГИЯ"
  • На 19-ти септември 2018 г. в ресторант „Артес“ на Нов български университет, доц. д-р Елена Андонова и преподаватели от департамент „Когнитивна наука и психология“, посрещнаха алумни от своите бакалавърски и магистърски програми.

     

     

    Главната цел на събитието беше идеята за изграждане на активен алумни клуб към департамента. В дискусията участваха възпитаници от програми по „Психология“ „Когнитивна наука“, „Психология на развитието“, „Клинична психология“ и „Организационна и социална психология“. Желанието на присъстващите беше осъществяването на още нови срещи, които да стимулират развитието на отношенията в различни аспекти на сътрудничество.

    „Имаме една мечта да помогнем да се създаде активна алумни общност. Тя е на алумните, не на преподавателите, но виждам нашата роля като доставящи терен за развитие. Ние се гордеем с Вас, Алумни!“, сподели доц. д-р Елена Андонова сред колеги и студенти.

     

  • БАЛ НА ФРАНКОФОНИТЕ И ФРАНКОФИЛИТЕ В НОВ БЪЛГАРСКИ УНИВЕРСИТЕТ
  • На 18 октомври 2017 г. се проведе първият Бал на франкофоните и франкофилите в Нов български университет. Събитието бе открито от ас. д-р Радосвета Кръстанова, Директор на Франкофонски център за академични постижения в НБУ, и г-н Петър Топарев, представител на Университетската франкофонска агенция (AUF) в България.

     

     

     

    Участници в събитието бяха настоящи студенти и алумни на НБУ и преподаватели-франкофони от академичната общност на Университета. Организаторите привлякоха вниманието на присъстващите с интересни игри и работа в екип, които целяха да провокират тяхното креативно мислене. Една от задачите им бе да представят виждането си за популяризирането на френския език и култура в България. Екипите, обединяващи представители на три поколения, работиха целеустремено под менторството на проф. Антоний Тодоров, д.н., проф. д-р Анна Кръстева и гл. ас. д-р Катя Христова. Те предложиха ценни идеи и съвети как да бъде съхранена вековната традиция на преподаване на езика на Молиер, Юго и Екзюпери в средното и висшето образование в България.

    Кулминация на Бала беше литературната викторина с откъси от текстове на франкофонски класици, прочетени от студенти на НБУ. Наградата спечели д-р Весела Атанасова, преподавател в Центъра за средиземноморски и източни изследвания.

    Събитието е част от инициативите на Франкофонския център за академични постижения в НБУ, Факултета за дистанционно, електронно и продължаващо обучение и Център за кариерно развитие.

     

  • Алумни среща на департамент "Масови комуникации"
  • Департамент „Масови комуникации“ на Нов български университет събра голяма част от възпитаниците си на 12 май 2016 г. в гр. София.

     

     

    След като през изминалата академична година се дипломира 1001-ят студент на департамента, сега всички възпитаници бяха поканени на парти.

     

    В департамент „Масови комуникации“ има традиция по отношение на развитието на кадрите – сред щатните преподаватели са доц. д-р Десислава Бошнакова и доц. д-р Росен К. Стоянов, които са от випуска, започнал през 1992 г., гл. ас. д-р Стойко Петков, започнал да учи през 1994 г. и гл. ас. д-р Евелина Христова, избрала НБУ през 1999 г.

     

    Гл. ас. д-р Стефания Темелкова, започнала с випуск през 1998 г., в момента е член на департамент „Икономика“. Директорът на Централна студентска администрация в НБУ Елеонора Александрова работи с Веляна Клисурска – и двете от випуска, започнал обучение през 1999 г. Алиса Стойнева, която е директор на отдел Международна дейност, е започнала да учи през 2003 г.

    Ирина Нанчева-Бурнаска, директор на Магистърски факултет, е завършила магистърска програма в департамента през 2002 г.

     

    Д-р Десислава Данкова е най-скорошният ни защитил докторант, започнала в бакалавърска програма през 2002 г. Калин Калчев е докторант при нас и е директор на УПИЗ Радио студио на НБУ. Завършил е магистърската ни програма по журналистика през 2013 г.

     

    Деси Монова и Ирина Илиева са наши възпитаници, поканени да бъдат хонорувани асистенти.

    Георги Драганов, завършил нашата майнър програма, е графичният дизайнер на НБУ.

    Завършилите бакалавърските, магистърски и докторски програми на департамента работят в Българско национално радио, Българска национална телевизия, БТВ, Нова телевизия, почти всички вестници, списания, телевизии и онлайн медии. В много от големите ПР агенции работят наши колеги, а някои направиха и развиха успешно свои. Имаме и работещи в сферата на специалните събития. Наши кадри са и в комуникационните отдели на министерства, на общини, на големи фирми и в стартъпи. Няколко от най-влиятелните блогъри в страната също са минали през школата на департамент „Масови комуникации“.

     

    Благодарим на проф. Владимир Михайлов, доктор на изкуствознанието, на проф. д-р Михаил Мелтев, на проф. Руси Маринов, д.н., на проф. Толя Стоицова, д. н., на доц. д-р Петя Александрова и на гл. ас. д-р Тодор Панайотов за удоволствието да работим заедно, да се учим от тях и от студентите всеки ден.