facebook

Студентски съвет

stud-suvet-izbori_1050x399_crop_478b24840a

 

 

 

Студентският съвет е студентска структура, състояща се от настоящи студенти, притежаващи непрекъснати студентски права. Той се състои от студентски представители, които биват избрани по време на т.нар. Избори за студентски представители.

Основната функция на Студентски съвет е да отстоява правата и интересите на всички студенти. Основните дейности на Студентски съвет са насочени към:

1. Осигуряване на представителството на студентите и докторантите в органите на НБУ съгласно ЗВО;
2. Формиране на групи и клубове според индивидуалните научни, културни, спортни и други интереси
3. Организиране на семинари и привличане на външни преподаватели за нуждите на учебния процес
4. Защита на правата и интересите на обучаващите се пред ръководството на НБУ и пред външни институции
5. Защита на социалните интереси на студентите и провеждане на културна, спортна, международна и учебна дейност

Друга основна функция е да подпомага развитието на студентския спорт - в това число да финансира спортните тренировки на представителните спортни отбори на НБУ, да закупува спортни екипи и пособия за качественото провеждане на спортните тренировки и да заплаща хонорарите на спортните треньори. Друга много важна функция на Студентски съвет е да финансира и реализира студентски проекти.

Всеки студент на НБУ може да бъде студентски представител и част от Студентски съвет. Важно е всеки студентски представител да бъде отговорен и съвестно да изпълнява функциите си спрямо Правилника за организацията и дейността на студентски съвет (ПОДСС). Всеки студентски представител има право:

• Да избира и да бъде избиран в органите на Студентския съвет
• Да участва във вътрешноуниверситетските и външноуниверситетските структури
• Да изисква и да получава писмени доклади от Изпълнителния съвет и от Надзорния съвет по работата на същите в четиринадесетдневен срок от депозиране на мотивирано писмено искане.

Студентският съвет чрез своите студентски представители участва в състава на Академичния съвет, Разширения академичен съвет и Факултетните съвети, както и в други вътрешни и външноуниверситетски органи и структури, съгласно ЗВО и Правилника за устройството и дейността на НБУ.




За контакт: корпус 1, етаж 2, стая 210Б, тел.: 02/8110 210studentcouncil@nbu.bg 

 

  • Състав на Студентски съвет с мандат 2021 – 2023
  • Димитър Даскалов - Председател на СС

    Асен Наков

    Стоян Иванов

    Стивън Цветков

    Николай Гечев

    Алекс Гигов

    Йоана Йосифова

    Мартин Бойчев

    Иван Белишки

    Владислав Михов

    Даниел Алексиев

    Катрин Петкова

    Теодора Вучкова

    Кристиян Сергинов

    Цветослава Гергинова

    Александра Петрова

    Ния Харалампиева

    Мартин Станилов

    Любомира Атанасова

     

    Изпълнителен съвет

    Димитър Даскалов - Председател на СС

    Асен Наков - Зам.-председател

    Стоян Иванов - Зам.-председател

    Стивън Цветков - Секретар

    Николай Гечев - Финансов отговорник

     

    Надзорен съвет

    Алекс Гигов

    Йоана Йосифова

    Мартин Бойчев

    Иван Белишки

    Симеон Чиров (представител на НБУ)

  • Студентски клубове
  •  

    Клуб „Кино, реклама и шоубизнес"

    Председател: Цветелин Димитров

    Членове:

    1. Бранимир Миладинов
    2. Ана-Мария Гълъбова
    3. Ахмед Али
    4. Александрина Димитрова
    5. Диана Димитрова
    6. Теодора Георгиева
    7. Радослав Делийчев
    8. Александра Ангелова
    9. Анна Димитрова
    10. Моника Раденкова
    11. Християна Стоименова
    12. Иван Кутинов
    13. Любомир Илиев
    14. Симона Георгиева

     

    Клуб на графичния дизайнер
    Председател: Гергана Минчева 

    Членове:

    1. Глория Шуглева
    2. Цветелина Стойнова
    3. Ивета Тодорова
    4. Вентин Славов
    5. Халед Касму
    6. Милко Маринов
    7. Иван Иванов
    8. Дилян Добрев
    9. Николай Тодоров

     

    Клуб „ECO PRO“
    Председател: Анна Ташева

    Членове:

    1. Ива Тонг
    2. Петя Попишка
    3. Полина Якимова
    4. Александър Томов
    5. Иван Иванов
    6. Стефан Арнаудов

     

     

    Клуб „Дебати“
    Председател: Стефан Стефанов

    Членове:

    1. Иван Донев
    2. Антония Аговска
    3. Георги Чифлигаров
    4. Борислав Георгиев
    5. Георги Казанджиев
    6. Калоян Правов
    7. Маргарита Добрева
    8. Нада Абухамада
    9. Паолина Даскалова


    Клуб  „Антропология“
    Председател: Росица Дамянова
    e-mail: s.c.anthropo@abv.bg

      

    Членове:

    1. Теодора Дупаринова
    2. Борислава Янкова
    3. Константин Георгиев
    4. Биляна Витонова
    5. Георги Младенов
    6. Иван Здравков
    7. Максимилиян Беровски

     

     

    Клуб  „Иновации и предприемачество“
    Председател: Денис Асенов

    Членове:

    1. Симеон Парлапанов
    2. Игнат Дълбоков
    3. Николай Колев
    4. Димитър Иларионов
    5. Алекси Георгиев
    6. Крум Николов

     

  • Спортни отбори
  •  

     

     


    Волейбол

    Треньор: Надя Велева

    e-mail: nadia_veleva@abv.bg

    Александър Ганев

    Александър Дюлгеров

    Мартин Рангелов

    Александър Методиев

    Кристиян Петров

    Виктор Василев

    Стефан Аврамов

    Иван Димов

    Ясен Йорданов

    Филип Кузи

    Робърт Ангелов

    Георги Згурев

    Георги Митрев

    Светослав Кънчев

     

    Кик бокс

    Треньор: д-р Кирил Бонев

    e-mail: kiril_bonev@mail.bg

    Отбор - мъже

    Микаел Тахмизян

    Ивайло Златанов

    Георги Абаджиев

    Мартин Асенов

    Стенли Бояджиев

    Отбор – жени

    Марта Фол

    Ана-Мария Панталеева

    Елен Кокалинска

     

    Футбол

    Треньор: Кирил Киров

    e-mail:  kirilgkirov@abv.bg

    Васил Василев

    Денислав Велинов

    Димитър Минков

    Йордан Попов

    Мирослав Байчев

    Михаил Ангелов

    Андрей Попов

    Кристиян Божков

    Георги Цветанов

    Йоан Маринов

    Виктор Тодоров

    Давид Стоянов

    Мартин Манчев

    Борис Груев

    Велислав Ибров

    Калоян Василев

    Михаил Ковачев

    Димитър Динчев

    Омар Бакри

    Кирил Югов

    Антонио Радков

    Димитър Панайотов

    Валентин Велков

    Преслав Славов

    Божидар Коцев

    Николай Динев


    Плуване 

    Треньор: Георги Керезов

    e-mail:  gkerezov@abv.bg

    Отбор - мъже

    Алекс Гигов

    Виктор Русинов

    Ивелин Тодоров

    Владимир Владов

     

    Отбор – жени

    Калина Сивчева

    Стилияна Караджова

     

     

Прикачени файлове